Práci je třeba odvést dobře

16.07.2020

Jan Jarolím, starosta. Nikoliv ale města Dvůr Králové nad Labem, ale Městské části Praha 9. Tuto zajímavou informaci a zvláštní náhodu jsem zaznamenal asi před dvěma lety, kdy mě samozřejmě zaujalo, že můj jmenovec starostuje kdesi v naší metropoli. Zkusil jsem pana starostu zkontaktovat a už v minulém roce jsme začali plánovat naše setkání. Společný volný termín jsme našli a v pátek 14. února jsem při své cestě do Prahy navštívil přímo radnici v Praze 9.

Během asi tří hodin, které jsem měl možnost s panem starostou strávit, jsme oba zjistili, že máme kromě zcela totožného jména i téměř shodný pohled na svět kolem nás, podobné radosti i starosti s vedením radnice, ale také názory na politiku, politikaření. A to všechno i přes fakt, který leckoho překvapí - pan starosta je od roku 1994 volen v Praze jako zastupitel za ODS.

Moc děkuji osudu za takováto setkání, která mě nesmírně obohacují. Když někdo v takovém postavení a s takovými zkušenostmi pochválí vaši práci, opravdu si toho vážíte a posouvá vás to vpřed.

A proč to všechno píšu? Opět jsem si potvrdil, a jsem nesmírně rád, že jsem zase našel důkaz toho, že je úplně jedno, v jakém "tričku" dotyčný starosta město řídí. Moc mě potěšila naše vzájemná shoda a potvrzení faktu, že skutečně platí jednoduché měřítko, že ať se jedná o starostu nebo jakoukoliv jinou funkci, mělo by existovat jediné měřítko: buď to dotyčný dělá dobře, nebo špatně - ať je politicky vpravo, vlevo nebo třeba uprostřed. Komunální politika je díkybohu v tomto smyslu od té vrcholové na míle daleko a měla by být té vysoké příkladem.

Ing. Jan Jarolím, starosta města